Pagina's

02 december 2025

in de stad gebeurt van alles


De eerste foto is al weer van pakweg een week geleden. Er worden geveltuintjes aangelegd bij winkels. Initiatief van de winkeliers maar uitgevoerd door het groenbedrijf van de gemeente. Niet overal is plek voor zo'n tuintje, maar zo'n zijgevel, die altijd doelwit is voor graffiti, leent zich er goed voor. Heel benieuwd hoe de klimplanten gaan groeien. En of de muur wit blijft.

Sinterklaas is afgelopen zaterdag ook eindelijk in Deventer aangekomen. Ik was te laat om hem te zien, maar er waren wel veel kleine Pietjes in de stad.


Er hangen ook weer pakjes aan de gevels als decemberversiering. Maar eigenlijk, al sinds half november, staat alles in het teken van Kerst. En ieder jaar ervaar ik het als te vroeg. 

Op strategische punten zijn weer kerstbomen neergezet.


En de lichtornamenten staan zoals ieder jaar weer verspreid door de binnenstad. Voor de Broederenkerk staat toepasselijk de engel. In de kerk wordt de jaarlijkse kerstuitstalling weer opgebouwd. 
Allemaal voorbereidingen. En zelf ben ik begonnen met wat kerstdingen schilderen voor mijn jaarlijkse kerstkaart. 

17 opmerkingen:

  1. Ik vind het eigenlijk ook wel jammer dat de sint op deze wijze toch langzaam in de vergeethoek gaat.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Tja, kerst is commerce... Helaas helaas...
    Leuk initiatief om geveltuintjes aan te leggen, maar ik ben wel benieuwd of het blijvend is... Plantjes moeten toch wel een beetje ruimte en aarde hebben...

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Het lijkt klein, maar het is toch wel de grootte van een flinke plantenbak met een hoop goede tuinaarde.

      Verwijderen
  3. Ik kwam zaterdag al die kleine Pietjes tegen,weer op weg naar huis. Stralende gezichten en een zakje pepernoten

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Ik vind het jammer, al die voortijdige kerstversieringen.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Die pakjes aan de gevels is al meer dan ik er hier van gezien heb.. alles is al héél snel 'Kerst'..! Dat kunnen ze veel langer laten hangen natuurlijk. Ik zag bij het tuincentrum dat men half november al gezaagde kerstbomen kocht.. hoe lang hebben die dat ding in huis..??
    Ik vind dat muurtje uitermáte geschikt voor een mooie mural.. hahahaaa.. maar hoop dat het tuintje aanslaat hoor! Het lijken me klimplantjes.. dus wellicht een klimop-muur te worden? of zo'n mooie rode wingerd.. dat zou ook mooi zijn..!
    En jij zat bij 'Lekker en Gezellig'..? ;-)

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Bij Yo zat ik. :)
      Even was ik ook bang voor een mural, maar ik hoop dat die klimplanten het heel goed gaan doen.

      Verwijderen
  6. Precies, te vroeg! Wat hier begon de straatversiering al vroeg in november en eigenlijk zie ik het sintgebeuren nog maar een kleine week. Leuk die tuintjes, je ziet het inderdaad steeds meer.

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Ja, in een stad is men veel vroeger met allerlei kerstuitingen. Hier in het dorp zie je daar nog niets van. Men is hier wat traditioneler en ik denk dat de meesten mensen nog Sinterklaas vieren. Wij ook.

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Altijd leuk, geveltuintjes! Ik vind het ook jammer dat de kerstversieringen zo vroeg zijn, ik wacht er nog even mee, alleen de kerstster hangt.

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Heerlijk al die geveltuintjes, heel sfeervol. Hier in het noorden hebben ze altijd in deze periode van et jaar alle bomen in de straten verlicht met kerstlampjes, en dat oogt toch heel sprankelend met deze donkere dagen voor Kerst. Vind de engel voor de Broedrenkerk wel heel fraai vormgegeven.

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Als enorme sinterklaasfanaat negeer ik zoveel mogelijk de kerstversiering maar dat valt nog niet mee!

    BeantwoordenVerwijderen

Reacties... hartstikke welkom!
Je reactie wordt gepubliceerd na mijn toestemming.