Ik was al lang niet meer bij de IJssel geweest. Maar toen ik bijna uit mijn vel gesprongen was van kwaadheid, herinnerde ik mij weer hoe kalmerend even aan de IJssel zitten is.
Wat er aan de hand was, was dat ik flink onder druk gezet werd door mijn wooncorporatie om werkzaamheden te laten uitvoeren die ze al drie jaar lang niet urgent genoeg hadden gevonden. En ik zit met mijn allergische lijf nu niet te wachten op een huis vol stof. Na nogal op mijn strepen te hebben gestaan, is de klus uitgesteld tot februari. Pff. Ik moest echt flink afkoelen daarna bij het water. En niet door erin te springen.
Kijk hoe mooi de IJssel is met dat winterse licht.
Er kwam een binnenvaartschip voorbij en ik volgde hem tot hij onder de spoorbrug door verdween richting IJsselmeer.
Ik vond de foto zo frappant: een voetpad, een waterweg en een spoorbaan.
En de kerstboom op het punt waar ik de weg oversteek om weer de binnenstad in te duiken, doet het ook goed in dat bijzondere licht. Wat dat groene lichtje is weet ik niet. Ik denk een waterdruppel op de lens waarin het voetgangerslicht weerspiegeld is. Het was voor mij het groene licht dat ik de stad weer in kon. Ik was voldoende afgekoeld.





Wat heb je de sfeer prachtig weergegeven in deze foto's, echt adembenemend mooi!
BeantwoordenVerwijderenPrachtige foto's en jij weer kalm
BeantwoordenVerwijderenInderdaad, als ik naar de foto's kijk mag je wat vaker boos zijn... Heel mooi. Maar ik geef je helemaal gelijk, je hebt als huurder ook rechten.
BeantwoordenVerwijderenJa gek hè, zo'n rivier zegt niks, en toch is er troost. Ik begrijp je helemaal en wat een mooi sfeerbeeld maakte. Om mee naar huis te nemen en te bekijken als de spanning stijgt.
BeantwoordenVerwijderenMooi dat de trein net over de brug ging!
BeantwoordenVerwijderenMooie foto's!
BeantwoordenVerwijderenEn ja, aan het water is het heerlijk kalmeren.
Dat is inderdaad om uit je vel te springen! Schitterende foto’s met dat mooie licht!
BeantwoordenVerwijderenAls je op die manier kunt afkoelen, is dat zo gek nog niet. Je foto's vind ik prachtig!
BeantwoordenVerwijderenWat een mooie foto's, ja ik kan ook uren aan het water zitten (maar vind ik nu helaas een beetje te ver weg) echt je kalmeert er door en kan e.e.a. weer relativeren.
BeantwoordenVerwijderenMaar inderdaad zo'n bende/klus op dit moment is geen optie.
Ach.. werkzaamheden in december.. daar zit toch helemaal níémand op te wachten?.. wat een gekkigheid.. ze moesten zeker nog wat geld op zien te maken voor het eind van het jaar tsss. Goed dat je je poot stijf gehouden hebt hoor.. maar ook niet leuk, zulke dingen, ik snap je helemaal dat je de IJssel even nodig had om weer jezelf te worden. :-) Prachtige foto's, vooral die tegen het licht in vind ik supermooi.
BeantwoordenVerwijderenWat een prachtige foto's. En als ze dan gaan klussen weet je waar je het beste even naartoe kan.
BeantwoordenVerwijderenDe vlek is lensflare van de zon. Het groen ontstaat door de coating in de lens. Soms werkt het om je telefoon te kantelen maar ik vind het niet misstaan. Ik vind je serie erg mooi en snap dat je niet zit wachten op een berg vuil in deze tijd en door je allergie.
BeantwoordenVerwijderenFijn dat het gelukt is om de verhuurder te overtuigen en jij de kalmte hebt terug gevonden aan de mooie IJssel!
BeantwoordenVerwijderenJe hebt je plichten maar zeker ook je rechten als huurder. Groot gelijk. En wat heb je prachtige beelden gemaakt aan de IJssel, de sfeer zo mooi gevangen.
BeantwoordenVerwijderenBoos geworden, voor jezelf opgekomen. Een heel groot compliment van mij!
BeantwoordenVerwijderenAan je foto's is jouw emotionele toestand niet af te lezen. Fijne sfeer! Goed dat je die even opgepikt hebt, na de stress eerder
BeantwoordenVerwijderenWat een gedoe zeg, zo vlak voor de kerst. Goed dat je voet bij stuk hield. Fijn dat je dan zo'n mooie rivier in de buurt hebt.
BeantwoordenVerwijderenGoed dat je voet bij stuk hield. De IJssel een rustgevende stroom. Mooie fotoserie. Merk je al resultaat van het verwijderen van de vullingen?
BeantwoordenVerwijderenNou in eerste instantie niet want ik kreeg het vreselijk benauwd. Dat is nu aan het zakken. Kennelijk heeft het tijd nodig.
VerwijderenEen heerlijke plek om op adem te komen, om wat vooor reden dan ook.
BeantwoordenVerwijderen