Dat ik dat plein - het Lamme van Diezeplein - waar ik het in mijn vorige blogje over had, zo leuk vind, komt vooral door dit plaatje. Er staan allemaal dingen op waar ik van hou. Die rij kleine huisjes zijn net speelgoedhuisjes. De boom staat voor mijn liefde voor bomen en ander groen. En op de achtergrond kun je het torentje van de Broederenkerk zien dat ik vanuit mijn flat van de andere kant kan bekijken.
In december zag hetzelfde plaatje er zo uit, en werd het mijn kerstplaatje.
Ik laat een heleboel op de foto weg, en zoom in op de mooie stukken. Als ik me omdraai zie je dit.
Links de glazen ingang van het Geert Groote Huis, met de beeldengroep ervoor. Er staan hier en daar nog restanten van het klooster dat hier ooit stond. Ik heb nu al zo vaak over dit plein geblogd, ik schaam me diep dat ik nog nooit naar het museum ben geweest. Gauw eens doen.
Rechts nog een stukje van het gemeenschapstuintje. En wat niet op de foto staat is de grote ginkgo helemaal rechts waar ik ook wel vaker over geblogd heb.
Nog een stukje verder...
... de fietsenstalling, de nieuwe bibliotheek en in de verte de Proosdij, het oudste stenen huis van Nederland.
Daar is een perkje dat ik ook al vaker op de foto zette. Ertegenover stond ooit een muurtje, waar ik wel eens zat om dat perkje te bewonderen. Maar het muurtje is al een tijdje weg, geen idee waarom. En er is nog meer weg. Morgen meer.
Ja die ginkgo... ik herinner me het stukje weer. Echt interessant. Zelf heb ik ook eens iets geschreven over dat plein, maar ik vind het niet meer terug. Maakt niet uit!
BeantwoordenVerwijderenHet is met recht een heel gezellig pleintje, waar ik gerust een poosje zou willen zitten!
BeantwoordenVerwijderenHet is een mooi besloten pleintje, met die schattige huisjes inderdaad, maar ook nieuwe bouw en het misstaat allemaal niet. De grote bomen zijn geweldig.
BeantwoordenVerwijderenHet gevelgedicht.. is die ook weg?
Nee die is er nog, die paste net niet op de foto. Er is iets anders weg, morgen meer.
VerwijderenHet is te hopen dat er mooie dingen terugkomen. Want weg is helaas vaak weg.
BeantwoordenVerwijderenWat een leuk pleintje, mooie huizen!
BeantwoordenVerwijderenDie bieb staat er pas een paar jaar. Hoe was het dan toen jij nog hier woonde?
BeantwoordenVerwijderenDit is letterlijk puur genieten als je al dit moois zo dichtbij kan bewonderen. Het lijkt me heerlijk om daar te wonen.
BeantwoordenVerwijderenPrachtige foto's nam je [zoals ]altijd] en bomen van dit formaat
daar ben ik ook dol op.
Heel wat te zien en te fotograferen daar.
BeantwoordenVerwijderenHeel wat zien en te fotograferen.
BeantwoordenVerwijderenI can see the beauty of it, the houses are very pretty and nothing is perfect without trees! Betty
BeantwoordenVerwijderenA very nice environment to live in .
BeantwoordenVerwijderen