Pagina's

15 april 2025

plaatje met praatje


Ik zat me laatst af te vragen: wat ben ik nou eigenlijk voor een blogger? Ik zit in een soort blogidentiteitscrisis. Hebben jullie dat ook wel eens?

Ooit begon ik met foto's maken van de plek waar ik inmiddels twaalf jaar woon: Deventer. En daar kwam mijn eerste fotoblog uit voort, dat in 2017 overging naar dit blog. Ik schreef het wel vaker: ik liep met mijn camera door de binnenstad, met een plattegrond op zak om mijn huis weer terug te kunnen vinden. Mijn blog was duidelijk: plaatjes met een praatje.

Maar soms is het andersom, zeker sinds ik ook over long covid heb geschreven. Of over opruimen. Een praatje waar ik dan een plaatje bij zoek. Wel altijd een plaatje uit mijn eigen archief, een zelfgemaakte foto. Heel zelden haal ik een plaatje van het web.

Naast het feit dat mijn blog veel plaatjes bevat, heb ik ook een ander criterium: het moet over mij gaan. Het onderwerp moet me raken, iets met mij te maken hebben. Dat klinkt ineens erg egoïstisch, en misschien is het dat ook wel. Maar ja, mijn blog, hoor, ik bepaal. 

Laatst liep ik een expositieruimte binnen waar een kunstenaar zijn werk had hangen. Ik maakte een praatje met hem, fotografeerde zijn werk, allemaal om er een blogbericht van te maken. Maar ik was niet erg gegrepen door zijn werk, en ik vroeg me af waarom ik er dan over zou willen bloggen. Lang verhaal kort: ik heb de foto's weggegooid en ik blog er niet over. Punt. Mijn hart zat er niet in. Ik ben niet het VVV.

Dus identiteitscrisis opgelost. Je zult mijn balkontuintje nog vele malen voorbij zien komen. Of de IJssel, of de Kloostertuin. 

En dit plaatje? Dat is een aquarel van mijn oude camera. Ik schilderde hem ooit toen ik een plaatje nodig had. Met een fotoprogramma bewerkte ik het tot onderstaand miniplaatje, geen idee meer hoe ik dat heb gedaan. 

47 opmerkingen:

  1. Het plaatje is prachtig en je balkon en je andere wetenswaardigheden vervelen me nog lang niet. Mooie omschrijving van je bloginhoud. Zo zit ik er zelf ook in.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Jouw foto's zijn altijd fantastisch om te zien, Sjanne!

      Verwijderen
  2. Wat geweldig, de eerste aquarel vooral! Zo heerlijk als je zoiets kan maken!

    BeantwoordenVerwijderen
  3. En blijf vooral lekker jezelf bij t bloggen! Die aquarel is erg geslaagd.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Iedereen blogt op zijn eigen manier, dat maakt het ook interessant voor anderen om het blog te lezen.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Dat is waar, Sjoerd. Maar ik moest even 'resetten': me realiseren waarom ik blog.

      Verwijderen
  5. Juist de diversiteit van bloggers maakt het zo leuk om er veel te lezen. Ik reageer ook op veel blogjes maar soms zijn de opmerkingen die ik zou willen schrijven al gemaakt en doe ik het maar niet.
    Jouw blog waardeer ik ook erg, en vooral foto's van de IJssel vind ik mooi

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Dankjewel Lot. Je reacties worden altijd gewaardeerd.

      Verwijderen
  6. Ha Judy, leuk om te lezen... ik herken het wel!
    Deventer is een mooie stad, dus... kom maar op met plaatjes en praatjes!

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Ieder haar of zijn eigen manier van bloggen. Het raakt je of het raakt je niet. Zo vind je gelijkgestemden. Dat vind ik het mooist aan bloggen. Ik blog vrij persoonlijk, met foto's en toch een beetje privacy. Ik word blij van reacties, dat voelt als positieve feedback. Het voelt als een bescherm en vertrouwd groepje mensen. Ik hou er van.

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Iedereen heeft zijn eigen reden om te bloggen, gewoon doen wat bij je past. Ik gebruik mijn blog ook als naslagwerk.

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Kijk, en dat maakt jouw blog voor mij juist zo fijn!
    Mooie camera en bij jezelf blijven!
    En het mooie is "iedereen op zijne wijs" 😘

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Ooh.. ik denk dat zowat élk blog wel verandert als je het wat langer doet.. het mijne is heel erg geëvolueerd door de tijd en de andere blogomgeving waar ik in terecht kwam toen de vorige provider er ineens mee stopte. Maar het is altijd geweest zoals ik dat zélf wilde en hoe ík het leuk vond om te doen.. dat moet ook wel, anders ben je gauw uitgeblogd denk ik.. je schrijft toch voorál ook voor jezélf.. en je moet er lol in hebben. Lekker blijven bloggen zoals je doet hoor Judy!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ja dat is waar: je schrijft ook omdat je het zelf leuk vind. Ik ga gewoon door. :)

      Verwijderen
  11. Egoïstisch? Wanneer dit egoïstisch is is het een heel mooie eigenschap ;-) Leuk zo'n terugblik. Ik hou van je blog, vooral ermee doorgaan. hoor.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ik raakte in de war door die kunstenaar. En een beetje egoïstisch is niet verkeerd, lijkt mij. Bij mezelf blijven. Dankjewel Geri.

      Verwijderen
  12. Heerlijke blog dit en precies ook hoe ik blog. Daarom komt er de ene week wat meer online als de andere. Er moet maar net iets zijn dat bij me past of waar ik enthousiast van wordt. Want ik kan dus ook niets met ‘bloggen om het bloggen’.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Goed om te lezen, Luus. Een hart onder de riem voor mij.

      Verwijderen
  13. Ik heb ook wel eens zo'n crisis. Dan wil ik af van alles rondom mijn eetstoornis en wil ik luchtiger stukjes schrijven. Dan weer wil ik juist diegene zijn die de diepte ingaat over eetproblemen. En dan wil ik weer helemaal stoppen. Ik ga nog steeds door want ik vind het leuk en ik ben nu een beetje van alles en nog wat: eetstoornis, gezondheid, werk, weekmenu en dingen die mij bezighouden op diverse gebieden.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ja, zoals jij aan het onderwerp 'eetstoornis', zat ik een beetje vast aan de foto's van Deventer. Ik wandel nu niet meer zo veel, en ik zal wel mooie foto's blijven maken, maar ik ben ook over andere dingen gaan schrijven.
      Wat jij doet, vind ik heel goed: diverse gebieden. En de belangrijkste richtlijn is: waar je hart in zit!

      Verwijderen
  14. Ja, ik herken daar wel wat in. Soms denk ik: moet ik wel doorgaan, zo interessant is het nu ook weer niet wat ik schrijf. Zoals nu weer over die tuin en moestuin. Maar ja, dit is mijn leven, dit is mijn blog. Ik noem het naar anderen vaak een huis-, tuin- en keukenblog. Gewoon doorgaan Judy. Ik ben altijd zo blij met jou foto's van de IJssel.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ik lees ontzettend graag over jullie Franse huis en alles eromheen! Jij ook: gewoon doorgaan, hoor!

      Verwijderen
  15. Je maakt wat los! Maar ja: het is ook een voor iedereen hier héél herkenbaar onderwerp. Waar blog je over? Mooi dat zo'n expositie (en jouw reactie vervolgens) tot dergelijke overdenkingen leidt. Maar een beetje binnenkijken in elkaars leven is denk ik wel de grootste rode draad in blogland. En dankzij jouw unieke blik op Deventer kijk ik inmiddels met andere ogen naar de stad waar ik graag gewoond heb. Dus: lekker mee doorgaan hoor!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. En dan te bedenken dat ik bijna dit blogje ook niet had geplaatst, want wie interesseert dit nou. :) We gaan allemaal gewoon door, Anuscka! Dankjewel!

      Verwijderen
    2. :-) 'wie interesseert dit nou'... levert vaak juist de leukste blogs op - dat blijkt!

      Verwijderen
    3. Kennelijk! Daar zit een les in verborgen.

      Verwijderen
  16. Lees je blog altijd met veel plezier. Ieder schrijft vanuit zijn/ haar eigen hart en dat maakt het ook zo boeiend. Blijf jezelf trouw dat is altijd het beste.

    BeantwoordenVerwijderen
  17. Haha, heel leuk om te lezen. Jij ziet een tentoonstelling die je niet raakt/mooi vindt, en schrijft er niet over. En ik doe dat wel (om anderen op de tentoonstelling te wijzen, wie weet vinden zij het heel mooi). En fijn dat je doorgaat, ik lees je graag, waar je het ook over hebt.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ja dat had ook gekund. Maar in dit geval deed ik het niet. Dankjewel Jeanette.

      Verwijderen
  18. Een blog is heel persoonlijk. Wie het niks vindt, die haakt misschien af. Maar je blogt voor jouw plezier en er is altijd wel iemand die denkt oh leuk. Maar het misschien niet laat weten.

    BeantwoordenVerwijderen
  19. Judy what I know is you are a faithful blogger as well as a wonderful visitor. I smiled about your photos of an artist. Sometimes certain things just have to touch us. I always enjoy seeing your balcony and blooming plants as well as your walks through your beautiful city. I hope you have a wonderful week dear friend. Hugs!

    BeantwoordenVerwijderen
  20. Ik vind dat je een fijn blog hebt. Lekker door Deventer wandelen en ons laten genieten van wat je ziet. Je balkon, nu een inspiratie voor mij. Dus ik hoop dat je lekker door gaat.

    BeantwoordenVerwijderen
  21. I know what you mean! I recently went to the seaside town of Brighton near me,which I often do, but didn't take many photos and those I did I didn't post, because like you said, it wasn't anything that touched me, sometimes it is, sometimes not. I post about day to day things that fill my life but if others find it boring I don't mind, my blog is above all for me and anyone who drops in is welcome but Im not 'presenting' for others, not that contrived. I do miss all your lovely paintings, they are really about you, they are what define you. Betty

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Thank you Betty! I'm glad that so many people agree and are blogging from the heart. I've started painting again, I have to get into the routine again.

      Verwijderen
  22. Dit bericht heeft me aan het denken gezet! Ik had het al eerder gelezen, maar nog niet gereageerd.
    Het is waar wat je schrijft; iets moet je raken, anders blog je uit gewoonte en niet uit enthousiasme.
    Zo kan ik heel enthousiast over een gehaakt beestje schrijven, en een paar weken later heb ik daar totaal geen zin in en zie ik het nut er niet van in..
    Mooie reacties heb je gekregen; en ook daar herken ik veel van.
    Blijf jij maar lekker zo doorgaan, Judy!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Dat herken ik dan weer wat jij schrijft. Het is wel eens goed om stil te staan waarom je blogt. En wat een reacties, pff!
      Dankjewel Elizabeth, en jij ook doorgaan, hoor!

      Verwijderen

Reacties... hartstikke welkom!
Je reactie wordt gepubliceerd na mijn toestemming.